Działanie ratownictwa drogowego w Szczecinie


Na czym polega autopomoc Szczecin?

Autopomoc Szczecin bardzo często jest ściągana do skomplikowanych i zagrażających życiu wydarzeń drogowych. Wynika to zwłaszcza z ogromnego doświadczenia, zyskanego przez wiele lat prowadzenia działalności, jak również dysponowania nowoczesnym sprzętem do ratownictwa drogowego. Na czym zasadniczo polega ratownictwo drogowe i czy jest tym samym co zwykłe autoholowanie za pomocą lawety? Zdecydowanie nie.

autopomoc szczecin

Jak wygląda autopomoc Szczecin w ciężkich przypadkach?

Zabranie z drogi unieruchomionego pojazdu , gdzie układ kierowniczy jest dobry , nie nastręcza zwykle większych trudności . Szczególnie jeśli jest to pojazd osobowy lub wóz dostawczy . Lawety zaopatrzone są we wciągarki, które prosto sobie radzą z załadunkiem nieczynnego auta na platformę. W jaki sposób zatem działa autopomoc Szczecin, kiedy nieczynny samochód nie może niezależnie być dostarczony na lawetę bądź co gorsza, partycypował w dachowaniu albo wjechał do głębokiego rowu? Wówczas wyjęcie go wymaga posiadania wysoce wysokorozwiniętego sprzętu, niż normalna laweta czy holownik. Tylko nieliczne i najlepiej wyposażona pomoc drogowa Szczecin, może dostarczać usługę ratownictwa drogowego.

Co to jest laweta HDS?

Jednym z ważniejszych elementów na wyposażeniu pomocy drogowej jest laweta z dźwigiem HDS. HDS to akronim od hydrauliczny dźwig samochodowy. Sprzęt ten posiada najczęściej udźwig do kilku ton, dzięki czemu łatwo radzi sobie z podnoszeniem większości aut osobowych . Obecność pomocy drogowej z takim ekwipunkiem jest nad wyraz istotne, aby nie powiększać uszkodzeń, które już zostały wyrządzone na wozie . Tak mogłoby się stać , gdybyśmy chcieli użyć zwyczajnych metod do wyłuskania wozu z rowu lub obrócenia go na koła. Usterki zawieszenia, wgniecenia karoserii, pęknięte szyby czy wyciek płynów eksploatacyjnych – to nad wyraz często występujące uszczerbki, wynikające z niezręcznego przebiegu akcji ratowniczej samochodu. Lawety z HDS ułatwiają ich uniknąć, znacznie przyspieszając wykonanie całej operacji i zwiększając jej bezpieczeństwo.

Jak postępuje się w przypadku samochodów ciężarowych?

Coraz częściej autopomoc Szczecin wzywana jest do kolizji z partycypacją aut ciężarowych. Aby wzorowo obsłużyć takie zlecenie, niezbędne jest posiadanie odpowiednich narzędzi pracy. Tym razem mowa o dużych i ciężkich holownikach . Ich tajną bronią jest nie tylko potężna moc i moment obrotowy, ale również tak zwany rotator. To specjalny wysięgnik umieszczony na pojeździe, z możliwością w zakresie 180 lub 270 stopni. Wysuwane ramię, zakończone wciągarką o dużej sile udźwigu, daje możliwość prowadzenia akcji ratowniczych w trudnych warunkach – głównie tam, gdzie niewielka ilość przestrzeni na jezdni, nie daje możliwości na sprawne i bezpieczne poruszanie holownikiem. Duże ceny za tego rodzaju pojazdy ratownicze, osiągające nawet do 1 miliona złotych, powodują że tylko niewielka liczba firm jest w stanie skutecznie świadczyć usługi ratownictwa drogowego też dla samochodów ciężarowych. Przed przystąpieniem do akcji ratunkowej dla samochodu ciężarowego, przewożącego towar, potrzebne jest jego wcześniejsze rozładowanie i przeniesienie ładunku do innego, podstawionego na miejsce pojazdu. Tym zadaniem również zwykle zajmuje się pomoc drogowa, wykorzystując posiadane przez siebie zasoby ludzkie i sprzęt – wózki widłowe, ciężarówki czy dźwigi HDS.

Previous Okna energooszczędne w Katowicach
Next Dobór odpowiedniego sprzętu do kiteboardingu

No Comment

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *