Ekstremalne sporty dla każdego miłośnika morza

0
145

Kitesurfing dla miłośników lata

Z pewnością każdy miłośnik adrenaliny w lecie główkuje, w jaki sposób otrzymać zastrzyk swojego ulubionego hormonu. Takim jednym ze sposobów na spełnienie się w lecie w ekstremalnych sportach jest kitesurfing.

Kitesurfing jest to sport, gdzie jesteśmy ciągnięci na wyciągu, za łodzią albo na specjalnym latawcu płyniemy na pojedynczej desce, wykonując jednocześnie spektakularne ewolucje. By rozpocząć przygodę z tym sportem, można zapisać się na zajęcia dla początkujących. W nieco większych miasteczkach zlokalizowanych przy różnego rodzaju zbiornikach wodnych, częstokroć znaleźć będziemy mogli specjalne szkółki. Naukę na początku zaczyna się na specjalnych wyciągach, za sprawą równej prędkości poruszania się na nich, to bardzo łatwy sposób na uzyskanie podstawowych zdolności. Na samym początku nie jesteśmy zmuszeni, ażeby odwiedzić sklep ze sprzętem do kitesurfingu, dlatego że możemy wynająć go w szkółce w której to będziemy rozwijać swoje umiejętności. Gdy będziemy znali już kluczowe podstawy możemy zastąpić wyciągi na latawiec do kitesurfingu. Jest to już nieco trudniejszy poziom zabawy. Wiatr nie jest stabilny, bardzo rzadko bywa tak aby wiał z równą prędkością oraz jednym kierunku przez dłuższy czas, jednak pozwala na uniesienie się razem z latawcem do kiterusrfingu w powietrze. I to właśnie na tym etapie będziemy szkolić się bardziej zaawansowanych akrobacji. Używanie specjalnego latawca pozwoli na szczególnie wysokie uniesienia. Najlepsi hobbyści tego sportu umieją unieś się nad wodę dosłownie na wysokość parunastu metrów.

Ogromną zaletą jest to że ten sport będziemy mogli uprawiać praktycznie wszędzie gdzie znajdziemy duże jezioro czy jakikolwiek inny zbiornik wodny. Jednakże Kite trapez w przeważającej ilości miast albo w ich najbliższym otoczeniu na pewno znajdziemy wyciągi, które pracują w ciepłe dni, które pozwalać będą na zabawę w czasie sezonu letniego.
Do uprawiania tego sportu potrzebujemy głównie odpowiedniej deski do kitesurfingu i jest ona często kupiona jako pierwsza. Warto też zaopatrzyć się w specjalną piankę pływacką dzięki której będziemy dużo lepiej zabezpieczeni przed zimnem w nieco chłodniejsze dni. Jednakże jak właściwie każdy sport kitesurfing także niesie ze sobą niebezpieczeństwo urazu. Ponadto jako dyscyplina sportowa uprawiana na wodzie związana jest także z ryzykiem utonięcia dlatego zawsze musimy mieć też na sobie kamizelkę a także kask.

Zobacz więcej

kitesurfing
,
Airush kitesurfing

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here