Problem ze spłatą kredytu

0
176

Większość z nas ma wzięte z banku jakieś kredyty bądź pożyczki, niemniej jednak nie znaczy to, że ma się wtedy problemy z pieniędzmi. W niektórych przypadkach opłacalne jest zadłużyć, ponieważ oprocentowanie pożyczki jest dużo mniejsze niż stopa inflacji lub nie ma go w ogóle. Ja często korzystam z przyznanej przez bank karty debetowej, która automatycznie się spłaca. Absolutnie nie dochodzi do sytuacji naliczania dodatkowych odsetek za wykorzystanie środków z karty. Mając firmę, odsetki od zaciągniętego kredytu traktuje się jak koszty prowadzenia własnej firmy.

Z pewnością najbardziej korzystną formą rozmaitych kredytów jest z pewnością lizing, dlatego że on jest traktowany w całości jak koszt i  możemy go odliczyć od podatku dochodowego. Nie zawsze niestety jednak bywa tak, że pożyczka dla nas jest formą optymalnej decyzji. Czasem życiowa sytuacja zmusza nas do zaciągnięcia kredytu, który w ogóle nie jest korzystny dla nas. Jesteśmy po prostu zmuszeni do takich decyzji. Są to tzw. trudne kredyty, których stopa procentowa i prowizja nie jest dla nas korzystna. Nasze zadłużenie częstokroć może doprowadzić nawet do takiej spirali, w której odsetki będą przerastały możliwość spłaty.

Wspaniałym wyjściem do uporania się z trudnym zadłużeniem niewątpliwie jest konsolidacja kredytów. Wszystkie nasze zobowiązania jakie mamy wobec banku są w konsolidacji łączone w jeden kredyt, który jest łatwiej spłacać. Nasze  wszelkie zobowiązania przejmuje bank przez spłatę naszego całego zadłużenia pieniężnego. Tego typu czynność doprowadza, iż stopa oprocentowania jest dużo niższa oraz korzystniejsza dla nas. Bardzo często bywa tak, że to jedna możliwość by zdołać wyjść z swojego zadłużenia, które jest obciążone strasznie wysokimi stopami oprocentowania, gdyż były zaciągnięte w różnych prabankach albo u rozmaitych firm zajmujących się lichwą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here