Zaciemniają i upiększają – rolety rzymskie dachowe

0
200

Czym są i jak działają rolety rzymskie dachowe?

Nadmierne nasłonecznienie wnętrza może całkowicie zepsuć radość ze świecącego słońca i ciepłej letniej temperatury. Wszyscy lubią ładną pogodę, jednak potrafi ona być bardzo męcząca. Wnętrza naszego mieszkania narażone są na nadmierne nagrzewanie przez świecenie promieni słonecznych. Szczególnie podatne na ten czynnik są okna dachowe, które według wymogów pochyłej ściany, zamontowane są pod kątem i jeszcze bardziej ułatwiają przenikanie promieni słońca do wnętrza. Z taką sytuacją można walczyć. Sprawdźmy, czym są i jak działają rolety rzymskie dachowe Velux.

rolety rzymskie dachowe

Czym wyróżniają się rolety rzymskie?

Rolety rzymskie, podobnie jak i wszystkie inne, mają za swoje prymarne zadanie chronienie wnętrza pomieszczenia przed nadmiernym nasłonecznieniem i związanym z tym nagrzaniem pokoju. Montowane są zatem w celu zatrzymania przenikania promieni słońca i utrzymywania względnego chłodu panującego w pomieszczeniu. Jednak rolety rzymskie różnią się od innych typów. Tym, co wyróżnia ten rodzaj rolet jest ich funkcja dekoracyjna, która jest równie ważna, jak ochrona przed nagrzewaniem wnętrza. Rolety rzymskie wyróżnia dbałość o estetyczne szczegóły. Dół tych przedmiotów jest zdobiony, dzięki czemu w dużym stopniu uatrakcyjnia wygląd rolety. Zazwyczaj są to frędzle lub falbanki, ale może też być naszyty pas innej tkaniny.

Różnorodność

Wśród rolet rzymskich znajdziemy olbrzymią różnorodność stylistyczną, wzorniczą, zdobniczą i kolorystyczną. Są to produkty, które występują w naprawdę wielu różnych wzorach. Pasują one zarówno do wnętrz tradycyjnych, jak i nowoczesnych, urządzonych w nieco ekstrawaganckim stylu. Produkowane są z różnych materiałów. Najczęściej jest to len, bawełna lub poliester. Duża różnorodność stylistyczna wpływa na fakt, że rolety rzymskie dachowe są produktami uniwersalnymi pod kątem estetycznym. Dzięki temu, każdy znajdzie odpowiedni rodzaj dla siebie.

Jak działają rolety rzymskie dachowe Velux?

System rzymskich rolet dachowych Velux zakłada współdziałanie dwóch warstw ochronnych. Pierwsza to tzw. rolety wewnętrzne, które montowane są w środku pomieszczenia. Ich zdaniem jest kontrola i dozowanie ilości wpadającego światła. Dzięki tym produktom, nigdy już nie pojawi się problem np. z oglądaniem telewizji. Można ustawiać je w różnej konfiguracji i uzyskać klimatyczne oświetlenie lub pełne zaciemnienie. Druga warstwa montowana jest na zewnątrz okna i nazywa się analogicznie do swojej lokacji, jako roleta zewnętrzna. Zadaniem tych produktów jest ochrona przed nadmiernym ciepłem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here