Dobór odpowiedniego sprzętu do kiteboardingu

0
29881

Czym jest Kite Boarding?

Kite Boarding jest to sport ekstremalny, jedna z odmian surfingu, nawiązujacy technicznie do wind surfing, mimo podobieństw technicznych wyróżnia się znacznie w sposobie i prowadzeniu deski. W kite surfingu deskę kite prowadzi się podobnie podczas pływania na fali, na krawędzi agresywne ostrząc pod wiatr. W windsurfingu natomiast deska pływa płasko po tafli wody.

sprzęt do kitesurfingu

Kiteboarding uprawiany jest na zalewach i również na morzu

W okolicy kitesurferów na co dzień można spotkać w województwie zachodnio pomorskim nieopodal Międzyzdroji i Wolina i w okolicy zatoce Gdańskiej w okolicy Władysławowa, Jastarni czy Chałup. Kitesurfing sprzęt Bar Kite – bywa wyprodukowany ze stopów metali lub włókien węglowych. Składa się z 4ech lub 5ciu lineczek o długości ok. kilkunastu metrów, taśmy Depowera, zamontowanej do regulowania mocy kajta oraz Chicken Loopa, pętla trzymająca bar do trapezu.

DESKA DO KITESURFINGU

Jeśli chodzi o sprzęt do kitesurfingu deski kite budowane z aspiracją do kitesurfingu posiadają wielkośc od 0,8 do 3 m. RODZAJE DESEK DO KOTEBOARDINGU TwinTip – deski przystosowane do halsowanie w obu kierunkach, gdzie przód i tył deski wyglądają identycznie Deski Wave do Kitesurfingu – deski te wielkością podobne do deski surfingowe, wyposażone o mocowania na stopy – paseczki zapewniające ciągły kontakt deski z nogami surfera. Zrobione do surfowania po fali, wyścigów i prób prędkości. Deski kitesurfingowe pływają same na wodzie, jednak toną pod masą kiteboardera.

Co jest ważne jeśli chodzi o sprzęt do kitesurfingu?

Konkretny kształt, szerokość i typ wybiera się do wagi, stylu i upodobań kitesurfera. Kite, działa jako źródło energii napędowej, może mieć powierzchnię od czterech do dwudziestu (rozmiar jest podany zwykle na bocznej krawędzi kajta podany w metrach kwadratowych). Im większy rozmiar latawca, tym silniejsza jego moc. Profesjonalni sportowcy posiadają minimum trzy latawce w wielu wielkościach i możliwe jest wykorzystywanie ich w różnych warunkach wiatrowych. Znacznie większy latawiec kite zazwyczaj używają kitesurferzy ciężcy oraz ci gdy wiatr jest słabszy, latawic mały – riderzy lżejsi, jak i również gdy wiatr jest bardzo silny. Odpowiedni sprzęt do kitesurfingu pozwala zachować bezpieczeństwo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here