Zalety szamponów bez silikonu


szampon do włosów

Szampon bez silikonu

Piękna i błyszcząca fryzura to marzenie niejednej osoby. Niestety, nie zawsze zdajemy sobie sprawę z tego, że lśniące włosy to w bardzo wielu przypadkach zasługa niezdrowych, chemicznych składników, zawartych w szamponach. Jednym z nich są silikony, często trudne do wykrycia z uwagi na swoją bezwonność i brak koloru.

bez silikonu szampon

Bez żadnych wątpliwości możemy stwierdzić, że większość z nas kupuje szampony i odżywki w drogeriach i supermarketach. Dostępne tam kosmetyki do pielęgnacji włosów zazwyczaj niewiele mają wspólnego ze zdrowiem i naturą. To prawda, często jesteśmy zadowoleni z efektu, który osiągamy po ich użyciu. Włosy szybko stają się gładkie i bije od nich blask. Jednak mimo początkowo pozytywnego efektu wizualnego, silikony jednocześnie systematycznie niszczą kondycję naszych włosów, zatykają pory, a skóra głowy zaczyna mieć problem z oddychaniem. Do tego są bardzo trudne do zmycia i oporne na działanie wszelkich elementów odżywczych. Stosowanie ich przez długi czas może więc sprawić, że włosy staną się ciężkie, zniszczone, zaniedbane i intensywnie przetłuszczające się. Daleko im wtedy do lekkości i sprężystości, o którą nam przecież chodziło.

Warto więc zwracać uwagę na skład kosmetyków – silikony najczęściej mają końcówki -cone, -siloxane, -silanol. Ponadto mogą być oznaczone jako: silbar, dermafilm lub latex. Jeśli znajdziemy je na opakowaniach, lepiej produkt odłożyć na półkę i zdecydować się na szampon bez silikonu. Gładkość i blask mamy w tym przypadku zapewnione na znacznie dłuższy czas dzięki całkowicie naturalnym składnikom. Mogą to być wyciągi z roślin, olejki, a nawet alpejska woda glacjalna (polodowcowa), posiadająca niesamowite właściwości. Składniki naturalne z powodzeniem chronią włosy i skórę przed czynnikami zewnętrznymi, promieniowaniem UV czy niekorzystnym działaniem suszarki i prostownicy. Bez wątpienia pozytywną informacją jest fakt, iż liczba producentów szamponów bez silikonu stale rośnie, głównie za sprawą zwiększającej się świadomości konsumentów. Bardzo szeroki wachlarz możliwości sprawia, że każdy dobierze szampon czy odżywkę, odpowiednią do swoich włosów i skóry głowy.

Gdzie możemy kupić szampon bez silikonu? Opcji jest wiele – przede wszystkim są to sklepy z kosmetykami naturalnymi, apteki, ale również drogerie, choć w przypadku tych ostatnich musimy szczególnie uważnie przyjrzeć się etykietom. Oczywiście zakupu możemy dokonać również w internecie – sklepy online posiadają zwykle szczególnie bogatą ofertę, mamy więc możliwość dość dużego wyboru i wygodnej formy transakcji. Ceny wahają się od kilku do kilkudziesięciu zł, w zależności od producenta czy pojemności opakowania. Warto jednak podkreślić, że naturalny szampon bez silikonu wcale nie musi kosztować więcej od tego z chemicznym składem.

Previous Budowa hali stalowej - Prezentacja Firmy Metbud
Next Zaciemniają i upiększają - rolety rzymskie dachowe

No Comment

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *